Sprawdzian hobbit czyli tam

Pobierz

Tolkiena.. na podstawie przekładu Marii Skibniewskiej.. Jak nazywa się główny bohater książki?Hobbit, czyli tam i z powrotem - Hobbit, czyli tam i z powrotem opowiada o wyprawie podjętej przez krasnoludów i towarzyszącego im hobbita do zajmowanej przez smoka w celu odzyskania zagarniętych skarbów i dawnej siedziby krasnoludów.. Dla fanów Hobbita.TEST Z LEKTURY: tolkiena, która została wydana w 1937 roku.. Część 1.. Lektury 6 lat temu.. Skomentuj.. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjnaTest ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem (J. R. R. Tolkien) Czas i miejsce akcji.. Drugą - wypracowanie na jeden z podanych dalej tematów.. Klasa 6 Polski.. Lekcje z OK to przede wszystkim cele i NaCoBeZu To i wiele innych materiałów umieściłam właśnie tu.. W tabelkach z NaCoBeZu skorzystałam z grafik pani Danuty Sterny, dziękuję Staram się przestrzegać praw autorskich, ale jeśli zauważysz, że skorzystałam z Twoich materiałów bez odpowiedniej wzmianki, daj mi znać!X.. Wymagane logowanie .. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - test 1.. Niestety, minimalna stabilnosc dzialania uzyskamy.. 9.Za kogo byl .Hobbit, czyli tam i z powrotem zostal wydany w 1937 r. i przyniosl rozglos autorowi - profesorowi literatury germanskiej w Oksfordzie, znawcy literatury i jezyka staroangielskiego, jezykoznawcy.TEMAT: Powtórzenie wiadomości z lektury ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem" - testy online..

Tolkien Hobbit czyli tam i z powrotem?

Od środy do piątku klasa 6 będzie miała lekcje j. polskiego online o godz. 12.15. na platformie Office 365.Hobbit czyli tam i z powrotem - streszczenie.. Więcej.. Udostępnij.. Tolkiena to jedna z najpopularniejszych powieści fantastycznych.. Hobbit, czyli tam i z powrotem to powieść fantasy napisana przez j.r.r.. Znana była ze swej przewidywalności.hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem-lekcji-czesc-1 (slajdy 21-24) W piątek, 17 kwietnia - sprawdzian z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" w formie kahoota, numer dostępu podam uczniom i prześlę rodzicom w czwartek.. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJakie mogą być pytania na kartkówce z lektury ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' ?. Wychodząc, zrobił znak na drzwiach wejściowych, dzięki któremu trafili wszyscy inni współuczestnicy wyprawy, krasnoludy: Dwalin, Balin .Odpowiecie na pytania test z lektury (Hobbit czyli tam i z powrotem) ?. Napisz do nas.. Rozdział 1.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jej wnętrze było bardzo obszerne.. Akcja powieści rozgrywa się w czasach Trzeciej Epoki Tolkienowskiego świata i trwa około roku.. Nie była to szka-Test Z lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem" [BRAK OPISU] 1.. Poinformował Hobbita o tym, że wysyła go na wyprawę.. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Udostępnij Udostępnij wg Katarzynawójciuk..

Hobbit, czyli tam i z powrotem.

dopiero przy 1000 regularnych darczyncow.. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (lektura obowiązkowa) - test ze znajomości lektury, plik: -hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem-lektura-obowiazkowa-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Klasa 6 Polski.. Hobbit, czyli tam i z powrotem cz. 3 - znajdź 10 słów Znajdź słowo.. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Miejscem akcji jest Śródziemie.. prosze , pomóżcie, jestem wielka fanka władcy pierscieni i hobbita, i bardzo mi zalezy na dobrej ocenie z tej lektury.. Czytaliście tą książke jako lekture ?. Edytuj elementy.. Sprawd ź cofnij .Hobbit, czyli tam i z powrotem to powieść fantasy napisana przez J.R.R.. POWODZENIA!. Pochodzil z zamoznej rodziny, jego rodzicami byli Belledonna .utworze, podziel je na pozytywne i negatywne: (0-4) Postacie pozytywne Postacie negatywne 3.Plik Odpowiedzi do sprawdzianu Hobbit czyli tam i z. powrotem.pdf na koncie uzytkownika o.k.14 folder Odpowiedzi Data dodania: 6 maj 2013Sprawdzian ze znajomosci tresci lektury - Tolkien "Hobbit czyli.do gory smoka, hobbit wraca do Pagorka w czerwcu.. "Nieproszeni goście".. Test zawiera 30 pytań.. przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamietales!. Według opisu autora hobbici to stworzenia o niskim wzroście..

z gory dziękuje !Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Tolkiena wydana w 1937 roku.. Czy John Ronald Reuel Tolkien (autor) napisał inne książki niż Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem!. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Z LEKTURY "HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM".. Rozwiąż test!Hobbit, czyli tam i z powrotem | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Sortowanie według grup.. 2.Test jest króciutki i prosty.. Pewnego ranka do domu Bilba zawitał czarodziej Gandalf.. Polub.. Przedstawione poniżej arkusze testu są oparte na całości cyklu zajęć tolkienowskich.. Quiz wiedzy o lekturze szkolnej.. Skopiuj link, wklej w przeglądarkę, zrób test, sprawdź, zrób zdjęcie lub skrina wyniku procentowego i wyślij.. Klasa 6 Polski edukacja czytelnicza.. Bilbo Baggins - bohater główny, hobbit - postać wymyślona przez autora powieści.. Opowiada o wyprawie podjętej przez hobbita o imieniu Bilbo Baggins oraz przez kompanię trzynastu krasnoludów Thorina i czarodzieja Gandalfa.Test.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Test: Tolki9en nie zajmował się: a) językami klasycznymitest dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R..

Co było cechą szczególną hobbitów?

opowiada historię małego podróżnika bilbo baginsa, który wyruszając na wyprawę w towarzystwie krasnoludów odkrywa mroczne sekrety śródziemia i nieznane mu dotąd krainy.Hobbit, czyli tam i z powrotem - streszczenie szczegółowe.. Jest .OK lekcje.. 347 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSzczegółowy test z "Hobbita" pozwoli ci przekonać się, jak dobrze znasz postacie i fakty z książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. cz.2 2014-12-30 16:48:18; Hobbit czyli tam i z powrotem pytania na kartkówce/sprawdzianie 2014-01-06 12:13:45; Na jakiej stronie mogę znaleźć całą treść lektury J.R.R.. Opowiada historię małego podróżnika Bilbo Baginsa, który wyruszając na wyprawę w towarzystwie krasnoludów odkrywa mroczne sekrety śródziemia i nieznane mu dotąd krainy.16.. Tolkiena?Pytania i odpowiedzi do lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem (.. Pora sprawdzic.. Zamieszczona w arkuszu punktacja dotyczy jedynie testu.Hobbit Czyli Tam I Z Powrotem Sp 2 Andrychów.. Tolkiena, która została wydana w 1937 roku.. Pierwszą część sprawdzianu stanowi arkusz załączony poniżej.. Bohaterowie.. Nieproszeni goście.. 4 testy = 4 zdjęcia z wynikiem procentowym.. 2012-05-24 23:06:48Hobbit, czyli tam i z powrotem (Przełożyła: Maria Skibniewska) 3 Tytuł oryginału: The Hobbit, or There and Back Again Data wydania polskiego: 1988 r. Data pierwszego wydania oryginalnego: 1937 r. 3 NIEPROSZENI GOŚCIE W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit.. Hobbitem tym był Baggins, którego rodzina od pokoleń zamieszkiwała okolice Pagórka.. Rozdział 1.. 0%Jak dobrze znasz powieść "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt