List otwarty do rówieśników

Pobierz

Do napisania tego listu zmotywowały mnie zaśmiecone łąki, lasy i ulice, które oglądam, ilekroć wyjdę z domu.. -Zastosuj wypowiedzenia wykrzyknikowe i rozkazujące minimum 10 zdań (czekam) to zadanie na jutro!. Mercedes-Benz 260D - samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez firmę Mercedes-Benz w latach , nosił oznaczenie wewnętrzne W138.. W argumentacji odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej.. Praca powinna zająć około 1 strony z zeszytu (format A5).. segregowanie śmieci .otwarty; otwarte, otwarty; List otwarty - "Kochani rodzice!". W argumentacji należy wykorzystać znajomość ballady "Świtezianka" A. Mickiewicza oraz innego utworu z listy lektur.. Do napisania tego listu zmotywowały mnie zaśmiecone łąki, lasy i ulice, które oglądam, ilekroć wyjdę z domu.Przykład listu otwartego.. Będziemy łamać się opłatkiem, składać życzenia, obdarowywać się prezentami.Zachęć swoich rówieśników, aby czytali lektury szkolne - list otwarty.. Należy napisać list otwarty do rówieśników, w którym przekonacie ich, że nie warto ulegać złudzeniom.. Jeśli podacie linki do gotowych prac, będę wdzięczna :)Napisz list otwarty do rówieśników.. Autor edytował treść zadania 14.9.2010 (13:37), dodano proszę o pomoc Autor edytował treść zadania 14.9.2010 .Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom..

List otwarty :"Nie mijajmy się!"

Jest to bardzo mądre przysłowie.Wtedy on będzie Wam bardzo wdzięczny.. W argumentacji wykorzystaj tekst.. 2010-09-05 19:19:01; Napiszę list otwarty do rówieśników pt.''jak pozostać człowiekiem w XXI w.''. Zgoda jest lepsza od niezgody!. Question from @Sylwiapiotrkow - Szkoła podstawowa - PolskiPrzykład listu otwartego.. adresy email z listy blokować możliwość zapisania .Kochani pomóżcie potrzebuje to na jutro!. Dziś, w dobie komputerów, internetu, telewizji niewiele osób ma czas, czy tez ochotę na przeczytanie jakiejkolwiek książki.Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. W argumentacji wykorzystaj znajomość Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa oraz innego .List otwarty - tekst interwencyjny napisany przez autora w formie bezpośredniej do szerokiego grona odbiorców, np. do mieszkańców, podany do publicznej wiadomości w celu zwrócenia uwagi opinii publicznej na przedstawioną sprawę lub wymuszenie zajęcia w tej sprawie stanowiska przez adresata listu.. W argumentacji odwołaj się do małego księcia oraz innego utworu literackiego.. Kto pierwszy ten naj.. Ukazuje ono wartość.. "Zgoda buduje niezgoda rujnuje".. Odpowiedz.. 263 wyświetlenia.. W argumentacji odwołaj się do lektury obowiązkowej i innego tekstu literackiego.Prosze o szybką pomoc dużo punktów!.

Napisz list otwarty do swoich rówieśników, w którym ...

List otwarty to wypowiedź pisemna o charakterze argumentacyjnym napisana w ważniej sprawie (dotyczącej np. ochrony środowiska, pomocy słabszym); wezwanie skierowane do grupy osób (lub .Napisz do swoich rówieśników list otwarty, w którym zachęcisz ich do czytania lektur.. Dbaj o .przeniesieniu zajęć katechezy do Kościołów.. Zgoda jest lepsza od niezgody!. Treść.. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia.. Myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że jeżeli jest zgoda to żyje nam się łatwiej, przyjemniej i bezproblemowo.Temat: List otwarty - ćwiczenia redakcyjne.. W argumentacji wykorzystaj interpretację bajki Adama Mickiewicza Przyjaciele i odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej.. Skieruj go do burmistrza.. Droga młodzieży!. (nazwa miasta), 16.06.2020r Drodzy mieszkańcy (nazwa miasta)!. TwojaNapisz list otwarty do rówieśników , w którym przekonasz ich że warto podróżować.. W argumentacji odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej.Napisz list otwarty do rówieśników, w którym udowodnisz, że poznawanie dziejów ojczyzny jest patriotycznym obowiązkiem.. Droga Młodzieży!. "Zgoda buduje niezgoda rujnuje".. Najlepiej jakby to była dokładnie jedna strona, dopuszczalnie trochę mniej, lepiej nie więcej.Polecenie jest następujące: Napisz list otwarty skierowany do Twoich rówieśników, w którym zwrócisz uwagę na problemy związane z ekologią.(np..

26.05.2020r.Mam do napisania list otwarty skierowany do rówieśników.

list otwarty.. Z całą pewnością zgadzam się z powiedzeniem "zgoda buduje, niezgoda rujnuje ".. Myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że jeżeli jest zgoda to żyje nam się łatwiej, przyjemniej i bezproblemowo.. Wskazówki: 1.. List otwarty do rówieśników zwracający uwagę na nasilającą się wśród młodzieży liczbę zachowań będących wyrazami nietolerancji.. List otwarty ma charakter formalny, powinien mieć jednocześnie dużą siłę oddziaływania.. poleca 80% 2594 głosów.. (nazwa miasta), 16.06.2020r.. W tym liście chciałabym was zachęcić do tego, abyście czytali lektury szkolne.. Nie istnieją ścisłe wymogi formalne, niemniej jednak list otwarty powinien składać się z trzech podstawowych części (wstępu, rozwinięcia, zakończenia) i zawierać oznaczenie miejscowości i daty, nagłówek, zwrot grzecznościowy i podpis.. W argumentacji wykorzystaj znajomość Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa oraz innego .Bardzo trafnie przedstawia ten problem polskie przysłowie, że " zgoda buduje niezgoda rujnuje ".. Nie dbajcie proszę tylko o siebie, lecz o innych również, bo wtedy każdemu będzie łatwiej, gdy wszyscy będą sobie nawzajem pomagać.Napisz list otwarty do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów , aby przyłączyli się do akcji ,,Dzieci przeciwko przemocy".. Już za kilka dni usiądziemy w gronie najbliższych przy wigilijnym stole..

Napisz list otwarty skierowany d orowiesnikow, w kt...Język polski.

Nie patrzcie na wszystko jako na swoją własność, dzielcie się z innymi ludźmi, a oni będą to samo robili dla Was.. W. Szymborskiej,, Gaweda o miłości " Ziemii ojczystej i odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej.. Używaj merytorycznych argumentów.. Napisz list otwarty do rówieśników, w którym przekonasz ich, że patriotyzm i troska o losy ojczyzny są potrzebne również dzisiaj!. List otwarty Ebenezera Scrooge'a do mieszkańców Londynu na temat konieczności pomocy najbiedniejszym obywatelom miasta.. Praca musi liczyć minimum 200 słów.Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. +0 pkt.. 12 lutego 2021 20:13 Opisy.. Polski Wykonane 1 rok 0 respostasjak napisać list otwarty do rówieśników: Mercedes-Benz 260D.. Z góry dziękujęNapisz list otwarty do swoich rówieśników, w którym przekonasz ich, że każdy ma szansę zmienić swoje postępowanie.. List jest wypowiedzią Wam znaną od dawna.. Dzisiaj przypomnicie sobie formę listu prywatnego i oficjalnego, poznacie także list otwarty.. Drodzy mieszkańcy (nazwa miasta)!. Polecenie: Napisz list otwarty do rówieśników w którym przekonasz ich że zgodnie ze słowami "Zgoda buduje, Niezgoda rujnuje" należy unikac spory i konfliktów W argumentacji odwołaj się do wybranej lektury obowiazkowej Plis potrzeba na juz!. Tworzenie wypowiedzi Przykładowy list otwarty Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przeko­ nasz ich, że szczera i prawdziwa przyjaźń jest potrzebna w życiu.. Przeraża mnie Wasz stosunek do rzucania śmieci gdzie popadnie.. poleca 85 %.Napisz list otwarty do rówieśników , w którym udowodnisz , że poznawanie dziejów ojczyzny jest patriotycznym obowiązkiem : zgromadź niezbędne przykłady z histori ,:zastosuj wypowiedzenie wwykrzynikowe i rozkazująceJak napisać list otwarty?. W argumentacji wykorzystaj tekst.. List podpisz jako XYZ .. Z góry dziękujęlist otwarty List przykład listu otwartego zaśmiecanie Apel jak napisać list otwarty.. Ma charakter .Napisz list otwarty skierowany do rówieśników… Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. Filmy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt