Plan ramowy wojny trojańskiej

Pobierz

b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy.. Ostrzeżenie Temidy o przyszłym synu Tetydy silniejszym od ojca.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Posted on 19 sierpnia 2014 by admin Plan ramowy: 1.Ucieczka z domu.2.Podróż autostopem.3.Schronienie się na wyspie.4.Ponowne opuszczenie wyspy.5.W Strzemienicach.6.Znowu na wyspie.7.W drodze do Warszawy.8.Powrót.9.Wyjazd do wujka.sprawozdanie wojny trojańskiej Napisz szczegółowy plan wydarzeń z wojny trojańskiej Jana Parandowskiego Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Historia wojny Trojańskiej Plan wydarzeń 1.Historia wojny trojańskiej - streszczenie.. W Tetydzie, bogince morskiej z powodu jej urody kochali się bogowie, jednak przepowiednia mówiła, że urodzi syna potężniejszego od ojca, dlatego postanowiono wydać ją za śmiertelnika.. Z góry dziękuje za pomoc.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Plan ramowy wojny trojanskiej (15 punktow)Obraz Sąd Parysa Petera Paula Rubensa namalowany w XVII wieku to scenka rodzajowa ilustrująca znany fragment mitu wyjaśniającego przyczyny wojny trojańskiej.plan ramowy wypowiedzi opisu obrazu sąd parysa - wyszukiwanie.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa..

Początek wojny trojańskiej.

Nocą przybył do zwycięzcy ojciec poległego, król Priam z wozem pełnym złota błagając o wydanie ciała.. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Pojedynki Greków i Trojan.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Powrót Parysa na dwór trojański 5. przeczytaj opis obrazu " sąd parysa " petera paula rubensa , a następnie sporządz plany ramowy i szczegółowy .Musze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Ten Plan Musi być mało szczegółowy i tylko wypisać najważniejsze informacje.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Posłano po Achillesa, od którego miało zależeć zwycięstwo.. Powrót Parysa na dwór królewski.. Wojna Trojańska - streszczenie.Historia wojny trojańskiej - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia3.. Niechęć Tetydy do księcia.. 7.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Na podstawie filmu ''Troja'' i ''Iliady'' i ''Odyseji'' Homera .. Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.WKUWAM pod numer 92505 Wpisz otrzymany kod :Podobne: y,Irena Jurgielewiczowa,Irena Jurgielewiczowa Ten… Wojna trojańska - przedstaw plan ramowy; Wojna trojańska - plan..

Wojny trojańskiej .

Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów .. 18).. Historia wojny trojańskiej; Historia wojny trojańskiej- film a mitologia.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Porwanie Heleny 7.. Postanowiono zatem wydać ją za księcia tesalskiego Peleusa, który właśnie się w niej zakochał.Plan ramowy i szczegółowy do książki "Ten obcy".. Stwórz ściągę .. Wojna Trojańska - plan wydarzeń .Plan ramowy Wojny trojańskiej.. a) bez Achillesa Grecy nie wygrają.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Plan wydarzeń wojny trojańskiej.. Ich zapał ostudziła Temida przypominając, że Tetyda urodzi syna potężniejszego niż jej ojciec.. Sanatorium pod Klepsydrą - opracowanie.. Geneza Wydane w 1933 r .Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej 1.. Aby zrozumieć wydarzenia opisane w Iliadzie - poemacie o dziejach wojny trojańskiej (Ilion to po grecku Troja) - należy cofnąć się w czasie znacznie wcześniej, do wesela księcia tesalskiego Peleusa i pięknej boginki Tetydy.. poleca 83 % 1353 głosów.. 1 ocena Najlepsza odp: 100% .Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy..

26.9.2011 (18:02)Plan ramowy "Wojny trojańskiej".

b) wyprawa Odysa na dwór Likomedesa, by zabrać Achillesa na wojnę.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Przebrany za kupca pokazywał córkom Likomedesa niezwykłe przedmioty.napisz plan wydarzeń z historii wojny trojańskiej Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. a) powszechna mobilizacja.. Stworzenie człowieka przez Prometeusza.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Mit o wojnie trojańskiej - opracowanie (interpretacja, bohaterowie, motywy) Mit o wojnie trojańskiej to jedna z najważniejszych bohaterskich opowieści Greków.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Miejscem.. Bogini morska Tetyda była tak piękna, że zarówno Zeus i Posejdon starali się o jej rękę.. Tetyda ukryła syna..

Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.

I części sagi "Opowieści z Narnii" pt. "Lew czarownica i stara szafa" rozgrywa się w trakcie trwania II wojny światowej.. Odys u wyroczni delfickiej - informacje.. Treść .Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej.. 6.Plan wydarzeń.. Miłość do Tetydy Zeusa i Posejdona.. 6.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. 3. ślub Paleusa z Tetydą.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń .. Do wojny przyłączyli się Achajowie, Diomedes, Nestor i Odyseusz.. Rozbicie obozu pod murami Troi.. poleca 82 % .. która również mi się nie podoba w tym planie wydarzeń.. Zgoda Tetydy i Paleusa oraz ich ślub.. Napisać plan wydarzeń Wojny trojańskiej .Ułóż plan ramowy do fragmentu książki Jana parandowskiego Przygody Odyseusza wojna Trojańska (Przekleństwo Pol… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Plan wydarzeń .. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Powrót Parysa na dwór królewski.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Pojawienie sie na weselu Eris - bogini niezgody.Wojna trojańska - przedstaw plan ramowy.. Został on opowiedziany w formie poetyckiej przez Homera w wielkim eposie pt. "Iliada" i stał się natchnieniem dla całej kultury śródziemnomorskiej.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Postanowienie o wojnie 8.. Odyseusz postanowił odnaleźć Achillesa.. Na wesele zaproszono wszystkich bogów poza Eris, boginią niezgody.Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt