Jak napisać sprawozdanie do bdo

Pobierz

W tym roku przedsiębiorcy wytwarzający odpady po raz pierwszy są zobowiązani do złożenia sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami za rok 2019 w wersji elektronicznej za pomocą rejestru BDO.W BDO w zakładce sprawozdania nie ma takiego typu sprawozdania.. Ostatnim krokiem po zaakceptowaniu sprawozdania przez Państwa jest elektroniczna wysyłka sprawdzania.. Teraz już tak nie mogę zrobić, a co gorsze - danych z mojego systemu nie mogę zaimportować do BDO.. Zostaw komentarz lub napisz do mnie w sprawie możliwości współpracy.Jak organizacje odzysku, organizacje odzysku opakowań, organizacje odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego, organizacje samorządu gospodarczego oraz podmioty pośredniczące powinny składać sprawozdanie o produktach, opakowaniach i odpadach opakowaniowych z nich powstających w systemie BDO?Corocznie wiele podmiotów jest zobowiązanych do złożenia rocznego sprawozdania o wytwarzanych odpadach i gospodarowaniu odpadami.. Pan Adam prowadzi restauracje, w której oferuje dania na wynos lub z dowozem.. W przypadku zamówienia dania na wynos pan Adam pakuje dania w opakowania jednorazowe, a te dodatkowo - w reklamówkę.Jak powinno wyglądać sprawozdanie do BDO w przypadku sklepu internetowego?. Robimy to wchodząc na stronę: sprawozdania za 2019 r. dotyczące ww..

Wypełnimy w Twoim imieniu wniosek BDO lub sporządzimy sprawozdanie BDO za 2019r.

Moduł ewidencji odpadów.. Poniżej dowiesz się, kto musi złożyć sprawozdanie i jak to zrobić.- Zawsze klikałem w jeden przycisk i drukowałem sprawozdanie, które następnie składałem do właściwego urzędu marszałkowskiego.. Przystępna forma, przykłady.. Zaznacz pole "Pozostałe" tak jak na obrazku poniżej.. Premiera e-booka miała miejsce na początku 2017 roku.. Przydadzą Ci się przed złożeniem sprawozdania, jak i na etapie prowadzenia ewidencji opakowań.SPRAWOZDANIE Z ODPADÓW ZA 2019 INSTRUKCJA UTWORZENIA I ZŁOŻENIA ELEKTRONICZNEGO SPRAWOZDANIA PRZEZ PODMIOTY WYKONUJĄCE DZIAŁALNOŚĆ LECZNICZĄ POPRZEZ PLATFORMĘ BDO Termin złożenia sprawozdania o odpadach za rok 2019 - do 31 października 2020 r. Opracował Rafał Kiełkowski 1 wrzesień 2020 r.Materiał przedstawiał sposób złożenia sprawozdania.. Pod koniec zeszłego roku rejestr BDO i wszystko, co było z nim związane, w dużej mierze zaprzątało uwagę przedsiębiorców.. Przykładowo - aktualnie z BDO nie można wygenerować podglądu sprawozdania przed jego wysłaniem, co w praktyce oznacza, że uzupełnione dane trzeba zapisywać w odrębnym pliku, a potem jeszcze raz wchodzić w dany dział i sprawdzać.Twórcy systemu BDO sugerują użycie przeglądarek Firefox, Google Chrome oraz Edge w najnowszych ich wersjach inaczej strona może działać nieprawidłowo!.

Mam nadzieję, że teraz przynajmniej wiesz do kiedy należy złożyć sprawozdanie BDO za 2019 r. .

Logowanie do portalu BDO.. W tym wpisie, na własnym przykładzie, omawiam kilka najważniejszych elementów, o których trzeba pamiętać wprowadzając do obrotu produkty w opakowaniach.. Pierwszym etapem jest zalogowanie się w portalu BDO.. Wile osób ma problem z tymi sprawozdaniami, dlatego w czwartek 3 września zrobiłem Live na…Aby bezproblemowo wypełnić sprawozdanie w systemie BDO, trzeba skrupulatnie się do tego przygotować.. ewidencji w formie papierowej.Gość napisał: Mam pytanie: Jeżeli wypełnicie np. dział I i wrócicie do głównej strony sprawozdania (gdzie widoczne są wszystkie działy) - czy widzicie, co było przed chwilą uzupełnione w dziale I?. SOCIAL MEDIA→ o odpadach przewiduje obowiązek sporządzania rocznego sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi.. To jest błąd, nad którego naprawieniem nadal pracują.. Usługa przeprowadzana jest w pełni zdalnie.. Przejdź do działu XI.. , 2020 r. lub wcześniejsze lata.. Oferujemy wszystkim podmiotom profesjonalną pomoc w zakresie spełniania obowiązku rejestracji w BDO jak i późniejszej obsługi tego systemu.. Nie pojawia się to co w innych sprawozdaniach, czyli "Tabela zawiera dane".Jeżeli - podmiot jest już zarejestrowany w BDO, to dostęp do wszystkich funkcji systemu dla dotychczasowych użytkowników jest możliwy tylko wtedy, jeśli zalogujesz się przez Login.gov.pl i powiążesz swoje konto z podmiotem zarejestrowanym w BDO - podmiot nie jest zarejestrowany w BDO, to po zalogowaniu się przez Login.gov.pl będzie można złożyć w systemie wniosek o wpis do .Sprawozdanie roczne o wytwarzanych odpadach składamy tylko i wyłącznie przez rejestr BDO..

Nowe sprawozdanie zawiera 13 działów oraz 31 tabel, które należy wypełnić danymi na podstawie ewidencji odpadów prowadzonej w poprzednim roku.

Są tylko 3 dotyczące odbierania odpadów, prowadzenia PSZOKu i zbierania odpadów.. Niezależnie od tego czy ewidencja odpadów w poprzednim roku była prowadzona w BDO czy papierowo.Instrukcja logowania do systemu BDO oraz przypisania konta podmiotu do użytkownika (PDF 1.8 MB) Instrukcja tworzenia kont głównych oraz podrzędnych (PDF 1.3 MB) 2.. W związku z tym, wraz z Moniką Blezień - Ruszaj - specjalistką ds. ochrony środowiska przygotowałyśmy artykuł, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.Aby bezproblemowo wypełnić sprawozdanie w systemie BDO, trzeba skrupulatnie się do tego przygotować.. Poza tym w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w art. 9o nie ma nic napisane, że sprawozdania składane są za pomocą BDO.Jak wypełnić roczne sprawozdanie do Marszałka Województwa - termin mija 15 marca każdego roku!. Dane do sprawozdania pobieramy z prowadzonej w ciągu roku ewidencji.. Odbierz .Pomoc specjalistów GreenLynx w zakresie BDO.. Bądź na bieżąco z prawem!. Pomimo tego proszę nie wysyłać sprawozdań w formie papierowej do Urzędu Marszałkowskiego.Sprawdź kto i kiedy składa sprawozdania BDO za 2019 r. Najważniejsze informacje w pigułce!.

Poniżej dowiesz się kto musi złożyć sprawozdanie i jak to zrobić.INSTRUKCJA: JAK WYPEŁNIĆ I WYSŁAĆ SPRAWOZDANIE ROCZNE W BDO ... Cofnij się do listy działów.

produktów oraz o gospodarowaniu odpadami z nich powstającymi i o kampaniach edukacyjnych, a także dotyczące działalności stacji demontażu pojazdów i strzępiarek pojazdów należy sporządzić po raz pierwszy poprzez BDO w terminie do 11 września 2020 r. - zamiast pierwotnie do 15 .4 stycznia 2021 (aktualizacja) Sprawozdanie odpadowe za 2019 oraz sprawozdanie za 2020 rok składane jest według nowych zasad w BDO!. Dodatkową trudność może powodować fakt, że aktualnie z BDO nie można wygenerować podglądu sprawozdania przed jego wysłaniem co w praktyce oznacza, że uzupełnione dane trzeba zapisywać w odrębnym pliku, a potem jeszcze raz .W tym roku w związku z pandemią COVID-19, wyjątkowo przedłużono czas na złożenie sprawozdań dotyczących szeroko rozumianego recyklingu związanego z naszą branżą za rok 2019.. W chwili obecnej na stronie BDO nie ma jeszcze możliwości utworzenia sprawozdania z odpadów za 2019 .. Po wykupieniu usługi, otrzymasz dodatkowe pytania.. Następnie wpisz masę wytworzonych odpadów w danym roku w Mg(mega gramach), np. 1 kg to 0,0001 Mg ; 10 kg to 0,0010 Mg ; .Oto jak krok po kroku złożyć sprawozdanie BDO wynikające ze sprzedaży w aptece foliowych torebek (fot. Shutterstock) 16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 .Przykład - wpis do BDO restauracji wprowadzającej produkty w opakowaniach.. Mamy na to czas do 11 września czyli do piątku.. Masz inne pytania?. Zapraszamy!Jeśli nie wiesz jak zarejestrować się w BDO lub jak złożyć obowiązkowe sprawozdania - pomożemy Ci w tym.. Sprawozdanie BDO za 2019r.. Złóż sprawozdanie, pobierz UPO, utwórz korektę (PDF 1.43 MB) FILMY - KROK PO KROKU SYSTEM BDO.Dzięki rejestrowi BDO właściwe organy będą mogły w banalny sposób zweryfikować kto nie złożył sprawozdania, mimo posiadanego wpisu do BDO.. Ostatecznie jednak firmy zyskały m.in. możliwość kontynuowania prowadzenia do końca 2020 ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt