Opis rasy owczarek niemiecki długowłosy

Pobierz

Niestety po II wojnie światowej owczarki kojarzone były z brutalnością nazistów.. Długowłosy owczarek niemiecki również przez wiele lat był wykluczony z oficjalnego wzorca.Tak to owczarek niemiecki!. Żadna inna rasa psa nie może być wykorzystywana do tak różnorodnych celów i zadań jak właśnie owczarek niemiecki.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.Biały owczarek szwajcarski był początkowo owczarkiem niemieckim o białej szacie.. Użytkowość.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Owczarek niemiecki ma duży temperament, powinien być zrównoważony, pewny siebie, opanowany i łagodny, o ile nie zostanie sprowokowany.. Owczarek niemiecki Wydaje się, że Polacy darzą dużą sympatią i zamiłowaniem ten rodzaj owczarka, tym bardziej że obecnie jego popularność wzrosła.Ogłoszenia o tematyce: owczarek niemiecki długowłosy na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy.. U nas jest to Związek Kynologiczny w Polsce, który istnieje od 1938 roku.Niemiecki Długowłosy najnowsze ogłoszenia na OLX.pl.. W 1899 roku powstał Verein fur Deutsche Schaferhunde, czyli Niemiecki Klub Hodowców Owczarka Niemieckiego.Pochodzenie rasy.. Czarne owczarki mogą mieć zarówno krótki, jak i długi włos.Owczarek niemiecki długowłosy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..

Historia rasy owczarek niemiecki.

Owczarki niemieckie długowłose są większe (psy 65-70 cm, suki 58-64 cm) i ok. 10 kg cięższe.Owczarek niemiecki (owczarek alzacki) sklasyfikowany jest w I grupie FCI (psy pasterskie i zaganiające).. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp.. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki.. Nie należą one jednak do poprawnej nomenklatury kynologicznej.. Jego wszechstronność, użytkowość, inteligencja i atletyczna sylwetka zostały szczegółowo opisane we wzorcu rasy, który stworzono pod koniec XIX wieku.Pierwsze długowłose owczarki niemieckie zostały zaprezentowane w 1882 roku w Hanowerze a krótkowłosa odmiana - w 1889 roku w Berlinie.. On to miał rzekomo dostrzec potrzebę stworzenia psa, który nie tylko nadawałby się do wypasania owiec, ale był również świetnym psem obronnym.Owczarek niemiecki wystawowy ma zgięty grzbiet z wyraźnym spadem tyłu, natomiast owczarka niemieckiego użytkowego cechuje bardziej prosty grzbiet.. Nerwowość, agresję czy tchórzostwo uznaje się za wady charakteru i psy o takich cechach nie powinny być wykorzystywane w hodowli.Rys historyczny..

Najbardziej popularna w Polsce rasa psów długowłosych to owczarek niemiecki długowłosy.

Ostatnia aktualizacja wzorca miała miejsce 11.08.2010 roku.. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneOwczarek szkocki długowłosy (Rough collie) - opis rasy.. Planowa hodowla tych psów, rozpoczęta po założeniu pierwszego klubu rasy w 1889 r, miała na celu wyhodowanie energicznego, wszechstronnego, ambitnego psa użytkowego.Wszystkie artykuły zamieszczone na blogu mają charakter informacyjny, a porady związane z owczarkami niemieckimi dotyczące wszystkich aspektów życia owczarka niemieckiego (m.in.zdrowotnych, związanych z psychiką, wychowaniem i szkoleniem) są oparte na naszych własnych doświadczeniach zdobytych podczas wspólnego życia z owczarkami.Owczarek niemiecki zwykle akceptuje inne zwierzęta, może jednak nie tolerować kotów, zwłaszcza jeśli nie był z nimi oswajany jako szczenię.. Czy krótkowłosy, czy długowłosy, wystawowy czy użytkowy to bez znaczenia bo każdy owczarek niemiecki jest bardzo inteligentnym i posłusznym psem, który w pełni spełni oczekiwania .Do niedawna Owczarek Niemiecki Długowłosy nie był uznawany przez Międzynarodową Federację Kynologiczną, a co za tym idzie ZK w Polsce.. Owczarek niemiecki został wyhodowany dzięki krzyżowaniu psów pasterskich ze środkowych i południowych Niemiec..

W 1882 roku owczarki niemieckie zostały pierwszy raz pokazane na wystawie.

Początki rasy sięgają VII wieku n.e.. Pierwotnie hodowano owczarki do celów pasterskich.. Klasyfikacja FCI grupa I, sekcja 1, nr wzorca 156.. Zyskał uznanie i popularność w obu wojnach i szybko stał się jednym z najpopularniejszych psów na świecie.. Długowłosy owczarek szkocki, jak również jego odmiana krótkowłosa, nie różnią się między sobą niczym w budowie ciała, lecz jedynie rodzajem okrywy włosowej .Jamnik długowłosy - cena i opis rasy Jamnik pochodzi z Niemiec i jest psiakiem o niewielkich rozmiarach.. Owczarek Niemiecki charakterNajpopularniejsze w Polsce psy długowłose - informacje, opis ras i zdjęcia.. Jamnik miniaturowy z kolei waży mniej więcej 4 kg, a jamnik króliczy waży zaledwie do 3,5 kg!Owczarek niemiecki czarny bywa przedstawiany jako "zły wilk" - jest to oczywiście związane z jego niesamowitą barwą umaszczenia.. Cechę tę uważano za wadę do 2003 roku, kiedy to rasa została uznana przez Międzynarodową Federację Kynologiczną.. Oto dlaczego świat zakochał się w tym pięknym psie!. Później standard ten był zmieniany, aż do roku powstania Związku Owczarków we Frankfurcie nad Menem.Owczarek niemiecki to poprawna nazwa tej rasy..

Jest to zarazem jedna z rzadziej występujących odmian rasy Owczarek niemiecki.

Owczarek niemiecki to rasa wszechstronnie użytkowa.Owczarek niemiecki został wyhodowany na początku XIX wieku.. Jednak w powszechnym obiegu funkcjonują również takie określenia jak: wilczur, wilk czy owczarek alzacki.. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp.. Podobnie popularne są setery i spaniele.. Rozbieżności dotyczą tylko sierści, wzrostu i wynikającej z niego wagi.. Ogłoszony w 1891 roku wzorzec owczarka niemieckiego opisuje trzy odmiany tej rasy, a kryterium podziału stanowiła długość włosa: .. Wzorzec rasy ZKWP dostepny TUTAJ.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Owczarek niemiecki wywodzi się od staroniemieckich psów pasterskich, a twórcą tej rasy był rotmistrz Max von Stephanitz.. W krajach członkowskich FCI owczarek staroniemiecki nie jest rasą uznaną przez Związki Kynologiczne, stowarzyszone w Federacji.. Najwłaściwsze warunki lokalowe dla tej rasy to dom z ogrodem.. Kraj pochodzenia: oficjalnie Szwajcaria, jednak rasa pochodzi od białych owczarków niemieckich, a jej hodowla jako odrębnej rasy rozpoczęła się w USA i Kanadzie Charakter: miły pies do towarzystwa, łagodny w stosunku do dzieci, czujny stróż, szybko się uczy i chętnie .Owczarek niemiecki (Shepherd dog) jest rasą znaną w Polsce od dawien dawna, a jak sama nazwa mówi wywodzi się z Niemiec.. Wzorzec rasy na przestrzeni lat zmieniał się kilkukrotnie.. Ceny szczeniaków wahają się od 800 zł do 2000 zł.. Jego standardowa wielkość to od 6,5 - 9 kg, a obwód klatki piersiowej to ponad 35 cm.. W sierpniu 2010 roku FCI zatwierdziło wzorzec owczarka niemieckiego długowłosego, nadając mu jednocześnie status odrębnej odmiany oraz wszelkie prawa wystawowe i hodowlane od dnia 1 stycznia 2011.Cechy charakteru.. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.Owczarek niemiecki został wyhodowany z różnych ras psów pasterskich.. Za twórcę rasy uważa się kapitana Maxa von Stephanitza.. Owczarek niemiecki długowłosy jest w gruncie rzeczy bardzo podobny do owczarka niemieckiego krótkowłosego.. Został wyhodowany w pełni świadomie, celem pasterstwa i ochrony stad owiec.. owczarek niemiecki dŁugowŁosy opis rasy - samiec a samica Samiec i samica owczarka niemieckiego długowłosego znacząco się od siebie różnią.. Dlatego, aby rasa nie była źle kojarzona, w Wielkiej Brytanii i krajach alzackich nosiła nazwę owczarek alzacki.. Pierwotnie hodowane jako psy pasterskie owczarki dziś wykorzystuje się także przede wszystkim jako psy policyjne i stróżujące, a także jako psy poszukiwawcze i terapeutyczne, psy-ratowniki i psy-przewodniki.Owczarek staroniemiecki, owczarek niemiecki długowłosy i krótkowłosy - porównanie wzorców.. Zdrowy dorosły pies posiada bardziej masywną budowę, grubsze (oraz lepiej zarysowane) kości (szczególnie dotyczy to pyska), grubszy kark, jak również bardziej rozwiniętą muskulaturę .Charakter rasy owczarek niemiecki.. Na początku służył w policji i wojsku.. Autor: Malwina Ciździel..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt